Dla wygody odwiedzających korzystamy z niewielkich plików zwanych cookie zapisywanych przez przeglądarkę. Można to zmienić w ustawieniach przeglądarki. OK, schowaj
AKTUALNOŚCI    JUDO    SHINKENDO    TRENERZY    GALERIA    KALENDARZ    O KLUBIE    KONTAKT   
Informacje o naszym klubie


Klub sportowy Kaze Ki Ken

    Założenie klubu zainicjowali dwaj trenerzy klubu: Łukasz Domurat oraz Marek Broź. Formalnie klub powstał w dniu 4. stycznia 2019 r. podczas spotkania założycielskiego, które miało miejsce w Zabrzu. Od samego początku w klubie miały być prowadzone dwie sztuki walki: judo oraz shinkendo.


Nazwa i logo

    Pomysł na nazwę został zaczerpnięty z literatury. Składa się ona z trzech słów z języka japońskiego: Wiatr (Kaze 風), Duch/Dusza (Ki 気), Miecz (Ken 剣). Jest to jednocześnie nawiązanie do sposobu nauczania sztuk walki przez trenerów klubu oraz do samurajskiego poglądu na świat.
    Mówiono, że miecz jest duszą samuraja. Ponadto, wszystkie aspekty życia samuraja przenikają przez siebie wzajem, jak wiatr przenika przez otoczenie. Ponadto, trenerzy klubu przekazują wiedzę w tradycyjny sposób, dbając jednocześnie o przekazanie "ducha" swojej sztuki walki. Nie jest to tylko sucha technika, lecz również wychowanie, nauka szacunku, współpracy, odpowiedzialności oraz wiele innych cech samurajów - jak opanowanie czy skromność.

    Logo klubu w pierwotnym zamyśle miało przedstawiać połączenie obu sztuk walki. Miecz jednoznacznie kojarzyć się miał z shinkendo, zawiązany pas natomiast miał kojarzyć się z judo. Spoglądając jednakże na logo jako na całość można je zinterpretować jako jedność - w ubiorach każdej z japońskich sztuk walki znajduje się pas, którym spina się wierzchnią część ubioru. Zatem całe logo może z równym powodzeniem oznaczać całość sztuk walki samurajów.


Treningi

Aktualnie prowadzimy zajęcia w trzech lokalizacjach: dwie w Zabrzu, jedna w Katowicach.

SHINKENDO:
  • Hala MOSiR, Zabrze, ul. Matejki 6 - treningi w czwartki w godzinach 18:30 - 20:00
  • Miejski Dom Kultury "Bogucice-Zawodzie", Katowice, ul. Markiefki 44a - treningi w piątki w godzinach 17:30 - 19:00
JUDO:
  • Zabrzański Kompleks Rekreacji "Aquarius", Zabrze, pl. Krakowski 10 - treningi we wtorki w godzinach 16:30 - 17:30
Więcej informacji na temat treningów znaleźć można na podstronach każdej ze sztuk walki.


Udział we współzawodnictwie sportowym

    Od roku 2021 Klub posiada Licencję Klubową Polskiego Związku Judo (nr 625/2021) umożliwiającą i potwierdzającą prowadzenie zajęć w zakresie szkolenia Judo oraz udział we współzawodnictwie sportowym. Tym samym każdy adept judo ćwiczący w naszym Klubie ma prawo ubiegać się o Licencję Zawodniczą uprawniającą do startu w oficjalnych zawodach z kalendarza PZJudo.


Statut klubu

    Klub posiada własną osobowość prawną działając jako stowarzyszenie. Zarejestrowany został w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000779475 w dniu 29. marca 2019 r., z numerem NIP 6482795359. Statut klubu można pobrać klikając tutaj.


Polityka prywatności

    Zarząd oraz wszyscy trenerzy klubu przywiązują szczególną wagę do poszanowania prywatności osób powierzających swoje dane: osób ćwiczących w klubie, rodziców dzieci ćwiczących w klubie, osób współpracujących z klubem, a także użytkowników odwiedzających serwisy w domenie *.kazekiken.pl, *.judozabrze.pl oraz *.shinjokan.pl. Gromadzone i przetwarzane dane wykorzystywane są wyłącznie do celów związanych z działalnością klubu. Pełna Polityka prywatności znajduje się pod tym linkiem.
Standardy Ochrony Małoletnich Partner: Zwrot 150zł za zakup ubezpieczenia OC/AC ______
4887 (294248)
© by SoftArt Hobby 2019-2024